DOJAZD

Samolot
Kopenhaga Bezpośrednie połączenie z Polski do Kopenhagi zapewniają samoloty aż czterech linii lotniczych: SAS - codziennie z Warszawy i Gdańska oraz sześć razy w tygodniu z Poznania i Wrocławia - www.flysas.com; LOT - pięć razy w tygodniu z Warszawy - www.lot.com; Norwegian - cztery razy w tygodniu z Warszawy - www.norwegian.no; Sterling.dk - trzy razy w tygodniu z Krakowa - www.sterling.dk. Ceny zależą w dużej mierze od terminu rezerwacji, wybranej taryfy oraz aktualnie obowiązujących promocji (od 110 zł w jedną stronę), natomiast orientacyjny czas lotu wynosi półtorej godziny. W Kopenhadze pociągi pomiędzy lotniskiem Kastrup, a Dworcem Centralnym, kursują co pół godziny, a czas przejazdu wynosi 12 min.
Lataj tanio do Skandynawii z linią Norwegian - rezerwacja on-line...
Ponadto linia Wizz Air proponuje połączenie z Warszawy, Gdańska i Katowic do szwedzkiego Malmo, którego lotnisko Sturup położone jest 65 km od centrum Kopenhagi. Orientacyjny czas przejazdu między lotniskiem, a Kopenhagą wynosi 50 min. - www.wizzair.com (fot. WOCO)

Prom
Kopenhaga Polferries oferuję cztery razy w tygodniu bezpośrednie połączenie promowe ze Świnoujścia do Kopenhagi, lub pośrednie Świnoujście-Ystad - www.polferries.pl. Na trasie Świnoujście-Ystad kursują również promy Unity Line - www.unityline.pl. Ceny zależą w dużej mierze od sezonu, rodzaju kabiny i przysługujących nam zniżek (od 210 zł w jedną stronę), natomiast orientacyjny czas przeprawy wynosi 9 godz. (fot. Morten Bjarnhof, WOCO)

Autobus
Kopenhaga Eurolines oferuje trzy razy w tygodniu bezpośrednie połączenia autokarowe do Kopenhagi z 33 miast polski w tym m.in. z Warszawy, Łodzi (dodatkowy przystanek autobusu przy Hotelu Focus w Łodzi), Krakowa (dodatkowy przystanek autobusu przy Hotelu Piast w Krakowie), Gdańska (dodatkowy przystanek autobusu przy Hotelu Focus w Gdańsku), Wrocławia, Poznania, Katowic i Szczecina (dodatkowy przystanek autobusu przy Hotelu Focus w Szczecinie). Koszt przejazdu z Warszawy wynosi 320 zł w jedną stronę oraz 540 zł w dwie strony. Podróż z Warszawy trwa 19 godz. - www.eurolinespolska.pl (fot. WOCO)

Samochód
Kopenhaga Z Polski najlepsza trasa wiedzie przez Rostock, dalej promem Scandlines do Gedser, przez Falster, mostem na Zelandię i drogą E55 do Kopenhagi. Dłuższą, ale pozbawioną połączeń promowych jest trasa wiodąca przez Hamburg, dalej przez Jutlandię do Koldingu, mostami na Fionię i dalej na Zelandię drogą E20 do Kopenhagi. Opcjonalnie można też dojechać korzystając z przeprawy promowej Świnoujście-Kopenhaga, lub Świnoujście-Ystad i dalej szwedzkimi drogami przez most Oresund do Kopenhagi - www.oresundsbron.com (fot. WOCO)

Pociąg
Kopenhaga Z Polski do Danii nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych. Konieczna jest przesiadka w Berlinie i w Hamburgu. Przedłuża to czas podróży (15 godz.), jak i znacznie zwiększa koszty (około 450 zł, w jedną stronę). pociągi kończą trasę na Dworcu Centralnym, w samym centrum Kopenhagi. (fot. WOCO)strona główna | zarezerwuj hotel | galeria | linki | kontakt |